Управителен съвет
Камелия Димитрова притежава осемнадесет годишен опит в неправителствения и публичния сектор в областта на противодействие на трафика на хора, управление на миграция и социално включване на уязвими групи.
В периода 2015-2020 г. г-жа Димитрова заема длъжността Секретар на Национална комисия за борба с трафика на хора (НКБТХ). Тя инициира промени в Закона за борба с трафика на хора с цел синхорнизация на националното законодателство с Конвенцията на Съвета на Европа за борба с трафика на хора в областта на защита правата на жертвите. Г-жа Димитрова ръководи процеса по изговтяне на Национална стратегия за борба с трафика на хора и закрила на жертвите 2017-2021. Съвместно с екипа на администрацията на НКБТХ г-жа Димитрова разкрива 5 специализирани услуги за жертви на трафик, финансирани от държавата. Представлява България в рамките на Неформалната мрежа на докладчиците и еквивалентните механизми към Координатора на ЕС за борба с трафика на хора. По време на председателството на България на Съвета на ЕС г-жа Димитрова съпредседателсвта срещата на платформата съвеместно с Координатора на ЕС за борба с трафика на хора.
Като част от екипа на Центъра за изследване на демокрацията между 2008-2015 г. ръководи редица международни проекти и изследвания в областта на противодействие на трафика на хора и социално включване на уязвими групи. Участва в Европейската платформа на граждански организации за борба с трафика на хора към Координатора на ЕС.
Г-жа Димитрова изпълнява длъжността Директор “Програма Рома” към Фондация “Отворено Общество” в периода 2007-2008г, а преди това координира дейности за превенция на трафика на хора и закрила на жертвите в мисията на Международна организация по миграция в България. В периода 2003-2004 г. е Директор “Медии и комуникации” в Българска международна стопанска асоциация.
Г-жа Димитрова притежава магистърска степен “Демократизация и човешки права” от университетите на Сараево и Болоня. Завършва бакалавърска степен с две специалности – “Журналистика и масови комуникации” и “Югоизточноевропейски науки” в Американския университет в България.
Наташа Добрева е практикуващ адвокат, правозащитник и експерт в областта на противодействие на трафика на хора. Представлява жертви на трафик пред българския съд и жалбоподатели пред Европейския съд по правата на човека в Страсбург (ЕСПЧ), където е спечелила 14 дела. В областта на борба с трафика на хора са известни нейните жалби С.З. с/у България и Крачунова с/у България.
Наташа Добрева работи по наказателни дела, в които жертви на трафик се включват като частни обвинители и/или граждански ищци. В момента тя води дело за обезщетение на вреди, причинени от дейността на организираната престъпна група за сексуална експлоатация на жени, оглавявана от бившия кмет на с. Тъжа.
Г-жа Наташа Добрева е юридически съветник към Българския фонд за жените. От името на организацията г-жа Добрева изготви алтернативен доклад за изпълнението на България на Конвенцията на ООН за премахване на всички форми на дискриминация спрямо жени, който е представен пред Комитета на ООН в рамките на 75-ата сесия. Представяйки Български фонд за жените, тя е допусната в качеството на наблюдател на редовните заседания на Националната комисия за борба с трафика на хора.
Г-жа Добрева е член на мрежата на Съвета на Европа на адвокати, специализирани по дела за трафик на хора.
През 2018 г. е избрана в списъка на адвокати на пострадалите в Специализираните съдийски състави на Косово (КСС). КСС е с мандат за разглеждане на дела за престъпления против човечеството, военни престъпления и други престъпления според Косовското право за периода 1998 - 2001.
Г-жа Наташа Добрева е aдвокат от Софийска адвокатска колегия (2007 г.) със специалност „Международно право по права на човека“ и „Право на Европейската конвенция за правата на човека“, със съответната магистърска степен от университета в Лунд, Швеция.
Доц. д-р Ива Пушкарова е международно признат експерт по проблеми на наказателното право и правата на човека, специализирана в изготвянето на цялостни експертизи за ефективността на законодателството и правните реформи.
От 2005 г. преподава наказателно право в СУ „Св. Св. Климент Охдиски“, а от 2011 г. и в Академията на МВР. От 2012 г. до 2017 г. е Председател на Комисията по помилването към Президента на Република България.
Доц. д-р Ива Пушкарова е автор на над 140 сравнителноправни изследвания, статии, студии, книги и части от книги в областта на организираната престъпност, трафика на хора, проституцията и експлоатационната престъпност, непълнолетната престъпност и престъпленията срещу деца, детското правосъдие, финансовата и стопанската престъпност, системата на наказанията, конституционни проблеми на съдебната власт и др. Монографиите й ,,Форми на организирана престъпна дейност по НК на Република България”, 2011 г., и ,,Трафикът на хора”, 2012 г., стават първите
цялостни правни изследвания по тези теми у нас.
Доц. д-р Ива Пушкарова е била експерт или ръководител на над 30 правноизследователски проекта към множество български и международни организации и институции. От март 2003 г. до май 2011 г. е Изпълнителен директор на Съюза на съдиите. От май 2011 г. ръководи изследователски център „Фондация за развитие на правосъдието“, специализиран в мултидисциплинарни изследвания по правни проблеми.
Доц. д-р Ива Пушкарова е основен автор на Концепцията за държавна наказателна политика и на Концепцията за държавната политика в областта на правосъдието за детето.
Доц. д-р Ива Пушкарова е завършила "Право" и "История" в СУ ,,Св. Св. Климент Охридски” през 2003 г. Специализирала е Английско и Европейско право в Университета в Кембридж.
Наташа Мълинс притежава над 20 годишен опит в развитие на маркетинг страгии за комании, които са в процес на бързо развитие и утрвърждаване като водещи на пазара. Заема позицията Маркетинг директор- Developer tools в Телерик. Компанията се развива изключително бързо и през 2014 г. е купена от Progress Software.
През 2016 г. г-жа Наташа Мълинс заема позицията Маркетинг Директор в Chaos Group – световен лидер в софтуер за 3D визуализации. Ръководи екип от 12 души, които работят в областта на дигиталния маркетинг, развитие на бранд и др. за клиенти като Apple, IKEA, Tesla, Toyota, Yves Saint Laurent, Zaha Hadid Studios, Pixar and Disney.
От 2018 г. насам г-жа Наташа Мълинс консултира старт-ъп и МСП комании за изработване на маркетинг стратегии, които гарантират развитие. Конкретните инициативи включват развитие на маркетинг стратегия, разработване на маркетинг програми (дигитален маркетинг, SEO, B2B кампании, CRM и e-mail маркетинг). Измежду клиентите й са Clients SiteGround (една от 3-те водещи компании в уеб-хостинг), Kanbanize (B2B kanban software solution) и понастоящем - 365 Data Science (oнлайн обучителна програма).
Г-жа Наташа Мълинс има опит в неправителствения сектор, в застъпнически дейности в областта на социалното включване и също така опит като доброволец в Специалния дом за временно настаняване на чужденци в кв. Бусманци.